Červenec 2014

K čemu můžu použít...

30. července 2014 v 0:00 | Clary-Clair |  DIY
Nedávno jsem zjišťovala různé triky a maličkosti v kostmetice.
ZDROJ: Různé časopisi, internet
K čemu všemu můžete použít lesk na rty:
- Každý ví že se lesk na rty dá použít na rty, ale napadlo vás někdy že se dá použít i na tvář. Když chcete mít krásné narůžovělé tvářičky stačí si dát na prst trošku lesku a nanést.
- Dokonce se dá použít i na oční stíny. Třeba pokud někdo z vás používá oční stíny a jednou si je zapomene dát , má v kapse lesk na rty stačí jen rychle nandat a je to!
Balzám na rty:
- Jak už všichni víte na suché rty platí balzám. Dá se dokonce použít i na nehty. Když na ně nanesete trochu balzámu tak je zregenerujete.
- Moje nehty jsou strašné bohužel to mám po taťkovi a tak jsem si našla tenhle tip a fakt to pomáhá
Zubní pasta:
- Zubní pastou se dají čistit zuby, ale taky je dobrá na nehty. POZOR! - musí to být pasta s bělícím účinkem. Dejte si trochu pasty na prsty a mazejte si jí nehty. Po chvíli uvidíte ,jak sou hezké.
Krém na ruce:
- Krém na ruce je super když máte rozcuchané vlasy a nemáte u sebe hřeben. Zkoušela jsem to opravdu na pomáhá. Stačí když si dáte na ruce trošku krému a trošku rozetřete po vlasech
Pudr:
- Pokud máte vlasy mastné, stačí si dát trochu pudru na ruce a pak vmasírovat do vlasů a pak pročešte hřebenem a vlasy by neměli být tak mastné
Snad se vám článek líbil :)

Zkus mě rozesmát

28. července 2014 v 0:00 | Clary-Clair |  Movies
Oficiální anotace:Ve filmu Zkus mě rozesmát požádá plastický chirurg, který chodí s mnohem mladší učitelkou ze školy, svou věrnou asistentku, aby předstírala, že je jeho co nevidět bývalou manželkou, aby mu tak pomohla urovnat jednu neuváženou lež. Když se mu ale vymstí ještě několik dalších lží, vloží se do věci i její děti a všichni se společně vydávají na víkend na Havaji, který jim všem zcela změní život.
Můj názor:

Tenhle film strašně miluju. Miluju ho hlavně proto, že tam hraje Adam Sandler a Jennifer Anoston.
Film je vlastně o Dannym který používá zásnubní prsten na balení holek a na to aby od nich mohl každé ráno nezávazně odejít. Jednoho dne na jedné párty pozná Palmer, se kterou se vyspí. Druhý den ráno ale Parmer najde v jeho kapse "falešný" zásnubní prsten a naštvaně odejde.
Aby to urovnal zajde za Palmer a snaží se jí to vysvětlit. Vysvětlí jí to ale tak, že se se svou manželkou rozvádí.¨Palmer mu to nevěří a chce tu manželku vidět. Danny poprosí svojí asistentku z ordinace aby hrála jeho manželku. Sejdou se a vypadá to nadějně do doby kdy Asistentce zazvoní telofon chůvy a ona omylem řekne že musí jít za dětmi. A tak si musí i Danny vymyslet děti. Děti celou situaci zkomplikují, když jedno z nich řekne, že chce na Havaj. Po dlouhém přelouvání od Palmer tam nakonec všichni odletí.
Na Havaji se stane spouste srandovních příhod, takže rozhodně doporučuju se podívat :DD
Zbytek vám neřeknu protože byjste pak uhádli jak to skončí :)
Viděli jste film? :D

On my wishlist 5

26. července 2014 v 0:00 | Clary Clair |  Books

Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být knihy starší i novější, či knihy vycházející v budoucnu. Já jsem si pro tuto sobotu vybrala:
Život v L. A. je sladký cool kluby, skvělí kluci, návrháři... prostě všechno. Devatenáctiletá Jane Robertsová a její nejlepší kamarádka Scarlett se nemohou dočkat, až tam začnou bydlet. A když se je jeden televizní producent rozhodne obsadit do své nové reality show a la Sex ve městě, sotva věří svému štěstí. Jejich vlastní show? Šaty od nejlepších návrhářů zdarma? Vstup do těch nejluxusnějších klubů v celém L. A.? Pozvánky na hollywoodské premiéry? Ano, prosím! Brzy se z Jane stane VIP a má spoustu nových kamarádů. Ovšem tihle kamarádi, kteří jsou pro každou divokou party, se také touží ohřát na výsluní její popularity. A to donutí Jane si uvědomit, že ve městě, se kde lidé honí za svými sny, po ní každý něco chce a nic není takové, jaké se zdá. L. A. Candy je dokonalý román o dospívání v Hollywoodu, který napsala autorka se zkušeností z první ruky. Lauren Conrad je hvězdou MTV show The Hills a nyní si buduje kariéru jako návrhářka.

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku.
Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem

Blended

24. července 2014 v 11:25 | Clary-Clair |  Movies
Ahoj, včera jsem se podívala na tenhle film a jsem z něho nadšená!

Oficiální anotace:
Film Blended je v pořadí již třetí komedií, v níž si společně zahráli Adam Sandler a Drew Barrymore. Diváci už je mohli vidět ve filmech 50x a stále poprvé a Píseň pro nevěstu. Po katastrofálním rande naslepo se single rodiče Lauren (Barrymore) a Jim (Sandler) shodnou pouze na jediné věci: že už nikdy nechtějí jeden druhého vidět. Každý z nich se však spolu s dětmi rozhodne pro dokonalou rodinnou dovolenou. Jejich nadšení opadne ve chvíli, když zjistí, že apartmán v luxusem africkém safari resortu budou po celý týden obývat společně.
Ve filmu Blended si zahráli i Joel McHale, jak Laurenin exmanžel, Mark a Wendi McLendon-Covey (Družičky) jako její nejlepší přítelkyně, Jen. Kevin Nealon a Jessica Lowe hrají nadmíru romantický pár, také prázdninujúci v resortu, a Terry Crews (The Expendables 2) bude na plátně resortní zpívající hostitele


Můj názor:
Tenhle film je prostě úžasný. Očekávala jsem, že to bude taková ta blbost,ale bylo to super.
Na film jsem se podívala hlavně proto, že tam hrají: Adam Sandler, Drew Barrymore a Bella Thorne.

Příběh je o Lauren a Jimovi, kteří spolu šli na rande na slepo. Všechno se to podělá a Jim zahraje takové to, jak vám jako zavolají z nemocnice, že musíte rychle pryč.
Po tom rande se ještě párkrát setkají a samozdřejmě pohádají. Když Jim zjistí, že jim v obchodě vyměnili karty, jde za Lauren. U Lauren je zrovna její kamarádka, které brečí protože měla jet do Afriky se svím přítelem, jenže jak zjistila, že ten přítel má 5 dětí zájezd zrušila.
Bohužel se ty peníze nedají vrátit, a tak ji Lauren přemlouvá aby zařídila, že tam pojede místo ní se svíma dětma.
Jim zjistí, že ten muž se kterým se rozešla je jeho šéf a tak mu zavolá a přemlouvá ho, aby tam mohl jet místo něho.
Schodou náhod jedou do Afriky obě rodiny, protože zájezd je pro 7 lidí.
Jim- má 3 dcery.
Lauren- má 2 syny.
A tak jsou tam všichni nuceni být spolu. Zažijou tam spolu hodně věcí (samozdřejmě vtipných) Víc už se toho ani říct nedá, protože tím bych všechno prozradila.

Trailer:


Určitě se na film podívejte :)Jak nakupovat na ebay

22. července 2014 v 0:00 | Clary-Clair |  DIY
Po dlouhé době to budou DIY. Tentokrát to, ale bude návot jak nakupovat na ebay :)

1. Musíte mít internetové bankovnictví jinak to nepůjde
2. Založte si účet na Paypalu www.paypal.com je to jednoduché. Napravo je nápis sign up a na ten klikněte.
Vymplňte formulář k registrování (počítejte s tím že ke konci to bude potřebovat i údaje o karťě)
3. Až vše dokončíte zaregistrujte se na ebay, je to nad tím velkým napísem EBAY nahoře.
Vyplňte vše potřebné...
4. Najděte si věc kterou si chcete koupit, nejlepší je když si najdete věc která má u sebe nápis FREE SHIPPING (to znamená doprava zdarma)
Klikněte na ni a pak na BUY IT NOW
5. Nabídne vám to 2 možnosti vy vyberte tu s paypalem (continue with paypal). Pak stačí se přihlásit na paypal.
Na výpisu platby před schválením najdete kolik vás to bude stát atd...
Snad se vám článek líbil a pomohl vám :))

If she´s crying. Don´t say anything just hug her.

21. července 2014 v 11:09 | Clary-Clair |  Other
Tyhle ty prázdniny jsou depresivnější než ty předešlé.

Poslední dobou jsem v samé depresi. Můžou za to různé příčiny. Ale tou největší je asi ta, že mi někdo chybí..
- takovéhle obejmutí by se mi šiklo

Chybí mi někdo komu bych se mohla vyzpovídat úplně ze všeho. A ten dotyčný by mi rozuměl.
Sice se mám komu vyzpovídat, ale přes Fb to není ono.

V poslední době se s každým hadám a nechápu čím to je. Hádám se s rodiči. Hlavně s mím otcem protože jsem ho slyšela jak o mě hnusně mluví před příbuznými.
A nejhorší je, že mám samé problémy kvůli mému bratrovi.
Už mě to tady nebaví..
Chci utéct někam pryč..


Nevíte co pomáhá na depresi?


TAG- If i was i was

20. července 2014 v 0:00 | Clary-Clair |  Other
Po dlouhé době přidávám tag :)
Kdybych byla ovoce ,tak bych byla
- Malina :)

Kdybych byla barva ,tak bych byla
- Stoprocentně modrá. Miluju modrou a všechno co je modrý. (No dobře všechno ne:D)

Kdybych byla zvíře ,tak bych byla
- To je těžké, ale asi jednorožec. Protože nikdo neví jak přesně vypadá :D

Kdybych byla spotřebič ,tak bych byla
- Lednička, ale rozhodně ne taková jakou máme doma.

Kdybych byla kniha ,tak bych byla
- Asi bych chtěla být deník. Ale taky možná nějaká fantasy kniha. No nevím :) U deníku by mě bavilo poslouchat, to co se děje v životě někoho jiného.

Kdybych byla oblečení ,tak bych byla
- Asi nějaké pěkné rifle :D

Kdybych byla šperk ,tak bych byla
- Stříbrný řetízek se stříbrnou osmičkou jako přívěšek

Kdybych byla auto ,tak bych byla
- Asi nějaké velké černé audi :D

Kdybych byla element ,tak bych byla
- Asi voda. Moc se mi líbí vodu sledovat.

Doufám, že se vám tag líbil :)


Knihy které doporučuju

17. července 2014 v 0:00 | Clary-Clair |  Books
Ahoj, vítám vás u nového článku. Tentokrát článek bude o knihách které doporučuju a proč :) Snad se vám bue líbit :D

1. Hvězdy nám nepřály
Proč?- Když čtete tuhle knihu cítíte se strašně živí. Mě se kniha moc líbila. John Green píše úžasné příběhy, které vás vždycky dostanou.

2. Divergence
Proč?- Veronica Roth napsala tenhle příběh velice dobře. emůžu uvěřit, že je to její debut. Musím říct, že se při knize rozhodně nudit nebudete. Já miluju dystopie a tahle je jedna z nejlepších co znám.

3. Zbožńuju New York

Proč?- Kniha je taková oddechová. Pomůže vám zapomenout na okolní svět. Je to úžasné čtění na léto. Příběh se odehrává v New Yorku a spolu s Angelou ho můžete poznávat.

4. Hunger games

Proč?- Já jsem si Hunger games hodně oblíbla díky hlavní hrdince. Do Katniss jsem se vžila a první díl jsem přečetla za den. Celá série stejně jako divergence je úžasná. Po téhle knize si budete říkat jak jste na tom dobře.

5. Zahrada nesmrtelnosti-Past

Proč?- Kniha vypráví úžasný příběh. Já jsem ji četla 2x a chystám se ji číst znova. Vždycky mě něčím překvapí :D

6. Harry Potter

Proč?- Já Harryho miluju a myslím, že by si ho měl přečíst každý :)

7. Anna krví oděná

Proč?- Anna má své kouzlo. Moc se mi líbila. Je napínavá a až dokonce nevíte co se stane :)

8. Ten, kdo stojí v koutě
Proč?- Tahle kniha má něco do sebe. Je zajímavá a představí vám problémy z jiné stránky. Já jsem si první bohužel pustila film, který mě málem odradil. Film miluju, ale začala jem ho milovat až když jsem si ho pustila podruhé.

9. Perfect chemistry

Proč?- Je to ideální první čtení v angličtině. Když jsem to četla, sice jsem si musela najít pár slovíček, ale jinak se četla plinule :)

Četli jste nějakou? Která vás nejvíc zaujala?


American outfit :)

15. července 2014 v 0:00 | Clary-Clair |  Outfits
Tričko- Moc se mi líbí. Podobné mám doma a jsme s ním spokojená :)
Kalhoty- Ujíždím na tomhle tipu kalhot. Bohužel mám takové jen jedny.
Boty- Tyhle boty miluju. Musím si nějaké podobné pořídit :D
Kabelka- Byla mojí první volbou.
Doplňky- Rtěnka je rudá hlavně aby vynikla. Brýle jsem vybrala hlavně kvůli trička.

Co na něj říkáte? :)

Everything I need is sleep

14. července 2014 v 1:00 | Clary-Clair |  Other
Potřebuju spánek. Hodně...
Už delší dobu nemůžu spát. Ani nevíte jak moc chci spát.
Jenže když usnu příjde ten sen. Ten sen je hotová noční můra.
Zdá se mi že jedu v autě, jenže nejedu samotná. Jede se mnou on. Má nádherné modré oči a blonďaté vlasy. Normálně se mi blond vlasy na klucích nelíbí, ale mu moc sluší. Toho kluka neznám, nikdy jsem ho neviděla.
No a jak si tak jedeme najednou uslyším výstřel. Otočím se a za námi jede auto, které po nás střílí. Nevím proč a nevím co mám dělat. Najednou naše auto zastaví a to co je za námi nás předjede a zastaví. Snažím se dostat z ata ale dveře nejdou otevřít. Potom z auta přednámi vystoupí člověk a jde k nám.
Otevře ty dveře, které já otevřít nemohla. Vytáhne mě ven a postaví doprostřed silnice. Z auta ze kterého vystoupil vystoupí další člověk. Namíří na mě zbraň a zastřelí mě. A mě to strašně začne bolet. Moje břicho, jako by mě fakt někdo zastřelil.
Když se z tohohle snu vzbudím nemůžu pak usnout.
Takže zbytek noci trávím tím, že si buď čtu nebo sleduju filmy nebo seriály.
Nevíte někdo jak se dá zbavit nočních můr? Já vím, že to není zas tak strašná noční můra, ale pro mě je to hrůza..

A co vy a vaše noční můry? Máte nějaké, které vám nedají spát?

Nové knihy za měsíc červenec 2014

13. července 2014 v 0:06 | Clary-Clair |  Books
Ahoj, už od dubna přidávám články o nových knihách za daný měsíc a omlouvám se že tentokrát je to trošku později.

1. Šest let

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku - ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život.
Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí - Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli.
Datum vydání: 10.7 2014

2. Na život a na smrt

Co byste obětovali pro své nejlepší přátele? Byli byste pro ně ochotni zemřít?
Bestsellerová autorka obrátila svou pozornost k historickým románům a zaměřila se na období tudorovské Anglie. Příběh Anny Boleynové pojala zcela nově, totiž z pohledu Anniny dvorní dámy a nejbližší přítelkyně Meg. Román Na život a na smrt zachycuje blyštivý dvorský život, velikou lásku a zoufalý pád opuštěné královny i její souputnice - zapomenuté, a přesto předurčené k tomu, aby v našich srdcích zůstala navždy živá.
Datum vydání: 10.7 2014

3. Růže podzimu

Autumn Roseová má šanci zachránit svět, který miluje. Co všechno však kvůli tomu bude muset obětovat?
Autumn Roseová žije v ospalém přímořském městečku, ale hluboko pod povrchem jejího klidného života jsou pohřbena temná tajemství. Její babičku kdosi zavraždil a živá londýnská společnost, v níž vyrostla, je nyní pro Autumn jen vzdálenou vzpomínkou. A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají - kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu.
Pak se ale ve škole objeví hezký mladík, který má na pokožce stejná znamení jako Autumn, a obrátí její svět vzhůru nohama. Autumn je mezi spolužáky náhle populární, což ale vede k nebezpečí, že někdo odhalí její tajemství. Ještě horší je však vracející se sen o dívce, kterou se chystá svést velmi temný princ... a Autumn musí přijít na to, jak ji zachránit, než bude pozdě.
Další strhující příběh Temných hrdinek.
Datum vydání: 16.7 2014

4. Roztomilé malé lhářky-Zmatené

Uplynul rok, co A poslala poslední strašlivý vzkaz, a co se záhadné zmizení Alison DiLaurentisové konečně smetlo se stolu. Aria, Spencer, Hanna a Emily mají před maturitou. Ač jsou o rok starší, nezmoudřely. Naopak. Roztomilé malé lhářky skrývají víc než kdy dřív - tvrdě dřely na obnovení svých dokonalých životů, ale klubko tajemství může jejich naděje snadno rozmetat.
Aria žárlí na zahraniční studentku, kterou hostí její přítel. Spencer si začíná nebezpečně dobře rozumět se svým budoucím nevlastním bráchou. Hannin táta kandiduje do Senátu. Stačí jedna skandální fotka, a jeho kampaň přijde vniveč. A Emily? Ta udělá cokoli, jen aby dostala plavecké stipendium.
O jarních prázdninách provedly něco neodpustitelného a zoufale se snaží na události tehdejší noci zapomenout. Přitom by právě ony měly ze všech nejlépe vědět, že vždycky všechno vyplave na povrch… dříve či později.
Datum vydání: 23.7 2014

5. Šibeniční vrch

Sedmnáctiletá Sarah Zoltanneová se proti své vůli ocitá v městečku Crest Pine, kam se její matka přestěhovala za svým partnerem. Konzervativní starousedlíci nevítají nové sousedy s otevřenou náručí a Sarah se v místní střední škole cítí jako vyvrhel.
V předvečer svátku Všech svatých se pořádají tradiční studentské oslavy a Sarah, v naději, že konečně získá kamarády, ochotně souhlasí s rolí věštkyně budoucnosti. Její přesvědčivý výkon má obrovský úspěch a Sarah zdráhavě souhlasí, že bude ve hře pokračovat. Nevinná zábava se však změní v noční můru. Spolužáci podezírají Sarah z čarodějnictví a chtějí ji vystrašit. Nakonec ale podlehnou davové hysterii a chystají se napodobit zfanatizovaný dav, který koncem 17. století oběsil v nedalekém Salemu devatenáct údajných přisluhovačů ďábla…
Datum vydání: 30.7 2014

6. Psycho III.

Plně rekonstruovaný Batesův motel - dokonalá replika neslavně proslulého místa spojeného s vraždami, nyní zabydlená robotickými dvojníky Normana Batese a jeho milované matky - se má stát největší turistickou atrakcí celého Texasu. Těsně před otevřením zde ale přibývá jeden neplánovaný exponát navíc. Zkrvavená mrtvola mladé dívky. Reportérka Amy Hainesová, kterou sem původně přivedl zájem o činy skutečného Normana Batese, se pouští do riskantního pátrání.
Datum vydání: 30.7 2014

7. Zrzka se odhaluje

Zrzce Grace jde všechno jako po másle. Zkouší svou vysněnou roli v muzikálu
na Broadwayi a telefon jí zaplavují "žhavé" textovky a fotky od jejího miláčka
Jacka Hamiltona, kluka, na kterého si brousí zuby snad každá ženská od západu po východ. Bože, vždyť Jack je filmová hvězda a na vrchol dokáže
neomylně dovést nejen Grace, ale i svou kariéru…
Co na tom, že Grace žije v New Yorku a Jack v Kalifornii? Jenže idyla netrvá dlouho. Vztah na dálku je pěkná dřina, stejně jako nutnost udržet ho před neodbytnými novináři pod pokličkou. Společných víkendů, byť sebevášnivějších, je žalostně málo a Jackovy fanynky? Tak ty jsou jako utržené ze řetězu - nedají mu chvilku pokoj. Kromě toho si na Grace už dlouho dělá zálusk její dávná láska Michael, jenž jí kdysi zlomil srdce a teď ji chce získat zpátky. A když se začne proslýchat, že Jackovy city k nádherné, nohaté bývalce dosud nevyhasly, Grace zapochybuje. Dokáže jejich vzájemné pouto vyvážit nevýhody vztahu na dálku, nebo dá Grace přednost klidu a jistotě, kterou jí nabízí Michael?
Datum vydání: 10.7 2014

8. Léto na druhý pokus

Poslední léto, které by mělo trvat navěky…
Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému.
Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus - rodina, kamarádi i láska.
Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amya Rogera: Na Cestě, vám zase zlomí srdce!
Datum vydání: 23.7 2014

9. Danteho holka

Reece Ellisová, sedmnáctiletá americká středoškolačka, už od deseti let tráví každé léto s tátou v Londýně. A každé léto se s ním k uzoufání nudí. Samozřejmě ani v nejmenším neočekává, že by se v tomhle ohledu mohlo něco změnit, tedy aspoň do té doby, dokud na holandském letišti, odkud má pokračovat do Londýna, doslova nevrazí do pohádkově krásného Danta Gilibertiho a její let není z nejasných příčin zrušen. To se pak před ní rozprostře vidina úplně jiného léta. Léta na malebném středomořském ostrůvku, navíc ve společnosti Danteho, ze kterého se vyklube syn místního premiéra…
Datum vydání: 16.7 2014

10. Padlí andělé 5-Armageddon

Satan, Pán stínů, rozpoutal na světě nekonečné zlo a stvořil své vlastní peklo na Zemi. Jediná naděje na spásu lidstva tkví v Aaronovi, jeho milované přítelkyni a ostatních Nephilim. Tito andělští válečníci musejí ochránit civilizaci a vrátit světu Boží lásku. Ale Aaron byl těžce raněn a zdecimovaná parta je nyní rozprášená a jednotliví členové se skrývají. Temná hvězda má vládu na dosah ruky. Mají Aaron a jeho přátelé dost víry, aby přežili, nebo dokonce zvítězili?
Datum vydání: 16.7 2014

11. Drakie-Bez dechu

Azurka opustila na několik týdnů svůj kmen a vydala se s rodiči na dovolenou, na které si má vyzkoušet, jak zapadnout mezi lidi. Příští rok se totiž chystá vyrazit na cesty - nejdřív chce vidět oceán a teprve potom hodlá zaujmout svou dospělou roli mezi drakii. Ale na dovolené se nachomýtne k nehodě, při které zachrání lidskou dívku před utopením a seznámí se s Tatem, nejúžasnějším lidským klukem, jakého kdy viděla. A všechno je najednou jinak...
Datum vydání: 16.7 2014

12. Asylum

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš…
Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách.
Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie.
Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.
Datum vydání: 16.7 2014

13. Esej o tragédii

Pro fanoušky knih Proč? 13× proto a Hledání Aljašky.
Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: "Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň." Ale přítel je to poslední, co Tim hledá - doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole.
Kniha je psána střídavě z pohledu zamilovaného Tima a také Duncana, studenta posledního ročníku, který odhaluje celou pravdu o Timovi a Vanesse.
Esej o tragédii je působivý příběh o zapovězené lásce a o tom, kam až jsou lidé schopni zajít, aby si uchovali svá tajemství.
Datum vydání: 11.7 2014

14. Vodní apokalypsa

V severním Švédsku celý podzim stále prší a v řekách stále stoupá voda. Nakonec stoupne natolik, že to nevydrží zdejší kaskáda přehrad: jedna po druhé pod tlakem vodních mas povolí a rozpoutá se peklo, vnitrozemské tsunami, které smete vše, co mu stojí v cestě.
Tato tragédie zasáhne do života mnoha lidí: pilota vrtulníku, jenž se zrovna chystá spáchat sebevraždu, protože ho opustila žena, vyhořelé učitelky, která pořádá kurz malování v plenéru, zaměstnance elektrárenské společnosti, který se rozhodne ukázat ženám, zač je toho loket... A jak to všechno dopadne? Zcela jinak, než jsme zvyklí z hollywoodských katastrofických filmů.
Datum vydání: 22.7 2014

Zaujala vás nějaká?

On my wishlist 4

12. července 2014 v 0:01 | Clary-Clair |  Books
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být knihy starší i novější, či knihy vycházející v budoucnu. Já jsem si pro tuto sobotu vybrala:
Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.
Wreck this journal je jakýsi zápisník, který je určen k devastaci. Na každé jeho stránce je přesný návod, co s ní máte udělat. Hned prvním úkolem je knize zlomit hřbet. Dále si knihu sebou máte vzít třeba do sprchy nebo třeba na ní zanechat otisk své boty. Kreativitě se meze nekladou.
Kdyby vás zajímalo co všechno můžete s deníkem udělat tak se podívejte sem :)


Apokalyspa v Hollywoodu

11. července 2014 v 0:02 | Clary-Clair |  Movies
Ahoj! V úterý jsem se koukla na tento film a byl úžasný! :)

Oficiální anotace:Komedie sleduje šest kamarádů, jejichž divoký večírek se promění v boj o život. Za podivných okolností je Los Angeles devastováno apokalypsou, před kterou se skupinka snaží ukrýt v domě jednoho z nich. Zásoby jídla a pití ubývají, dostavuje se ponorková nemoc a pánové jsou nuceni své útočiště opustit. Přežije v ničivé atmosféře jejich přátelství a hlavně přežijí oni sami? V bláznivé komedii hrají všichni herci sami sebe.

Můj názor:
Na tenhle film jsem se podívala z několika důvodů:
  • Hraje tam: Jonah Hill, Jason Segel, James Franco, Emma Watson, Rihanna, Channing Tatum....
  • Všichni herci hrajou sami sebe.
  • Je to vtipné.
Pokud se chcete na tenhle film podívat, nenechte se odradit začátkem. Prvních 10-15 minut je trošku nudných. Jenže jakmile se to rozjede.
Příběh začne když do L.A přijede Jay za svím kamarádem Sethem. Seth Jaye přemluví aby šli společně na večírek kam se Jayovi moc nechce. Jdou na večírek Jamese Franca. Je tam spousta slavných osobností a Jaye to tam moc nebaví, a tak se rozhodne že odejde do obchodu pro cigarety. Seth jde s ním a v obchodě se stane stršná věc. Začne velké zemětřesení a z nebe začnou šlehat paprsky, které začnou vtahovat lidi do nebe.
Když se Seth s Jayem dostanou spátky na večírek nikdo jim to nevěří, dokud zemětřesení nezasáhne i je. Všichni vyběhnou ven a najednou se tam vytvoří velká díra do které spoustu lidí spadne.
Naštěstí se Seth s Jayem dostanou spátky do domu. Ze všech slavných osovností co byli na večírku přežijí jen:
James Franco, Jonah Hill, Seth Rogen, Jay Baruchel a Craig Robinson.
Je to vtipné jak se hádají o jídlo, o to kde bude kdo spát a takové ty věci. Mají malé zásoby a na druhý den ráno se jim tam objeví nečekaný host: Danny McBride


Stane se tam spousta věcí. Všechny jejich situace jsou vtipné a ten konec byl boží! :D
Nejlepší je scéna s Emmou Watson.
Když jsem psala, že umřeli všechny ty osobnosti které byli na večírku nemyslela jsem doslova všechny. Nechtěla jsem vypsat ty co přežili protože by to potom nebylo překvapení až se tam objeví.

Trailer:


Obrázky:

Viděli jste film? Co na něj říkáte? :)Jen jeden den

10. července 2014 v 7:46 | Clary-Clair |  Books
Ahoj, omlouvám se, že tenhle týden bude spíš recenzní. Jsem na dovolené a sice tu máme wifi, ale nemám tu moc času.
Příští týden už budou normální články, jako obvykle.

Jen jeden den

Autor: Gayle Forman
Počet stran:352 stran
Žánr: Literatura pro ženy
Doba čtení:2 týdny


Oficiální anotace:
Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže - aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.

Můj názor:
Neumím vysvětlit, jak moc mě tahle kniha překvapila.
Ze začátku jsem uvažovala jestli knihu vůbec dočíst. Nakonec jsem si ji přečetla a jsem strašně ráda, že jsem to udělala.
Tenhle příběh se někomu může zdát jako taková ta slátanina, ale mě se to rozhodně nezdá.

Příběh je o Allyson. Allyson cestuje po Evropě a když dojede do Londýna seznámí se s hercem. Herec se jmenuje Willém a nabýdne Allyson aby s ním jela na den do Paříže. Allyson byla skoro všude v Evropě kromě Paříže a tak jeho nabýdky využije. Willém neví Allysino pravé jméno protože si myslí že se jmenuje Lulu.
V Paříži Allyson zažije spustu dobrodružství a do Willéma se zamiluje. Trošku se večer pohádají ale i přesto se Allyson vylní sen a stráví s Willémem noc. Jenže když se Allyson ráno probudí Willém je pryč. Allyson na něho čeká, jenže Willémm pořád nikde.
Allyson zavolá do Anglie jedné paní se kterou si rozuměla a předtím než odjela ji nabýdla pomoct. Ta paní jí zařídí cestu zpět.
Allyson nastoupí na vysokou ale už to není taková Allyson jako předtím. Allyson se chovala jinak když byla v Paříži byla víc sama sebou. Allyson to ve škole moc nejde, hádá se s rodiči a se svojí nejlepší kamarádkou skoro nemluví. Po Paříži je příběh v kapitolách, které vypráví měsíce kdy je Allyson na výšce. V druhém semestru se Allyson hodně zlepší. Je to tím že se rozhodne sudovat něco jiného, něco co by se Willémovi líbilo. Allyson si najde nej kamaráda gaye a je šťastná. Přesto stále myslí na Paříž na to, kam se Willém poděl. Ke konci školního roku se Allyson rozhodne že se do Paříže vrátí a pokusí se vypátrat Willéma. Její rodiče neví co se v Paříži přihodilo a ani ji tam nechcou pustit. Zatrhnou ji použít penéze které má na svém spořícím účtu, a tak si musí na cestu do Paříže našetřit sama.

Samozdřejmě pak letí do Paříže a zbytek už nepovím, protože nechcete vědět konec :D
Už se nemůžu dočkat druhého dílu, který se jmenuje: Jen jeden rok

Co na knížku říkáte? :)


Hick

9. července 2014 v 8:34 | Clary-Clair |  Movies
Ahoj, nedávno jsem se podívala na tento film a rozhodla jsem se na něj udělat recenzi :)

Oficiální anotace:
Třináctiletá dívka z Nebrasky Luli (Chloe Moretz) uteče od svých alkoholických rodičů a sebere jim pistoli. Narazí na dívku Glendu (Blake Lively), která se ji ujme a začne ji ochraňovat. Glenda je ale vychytralá a tak používá mladou Luli k loupežným přepadením a když si dívky myslí, že jsou jejich životy ničím neohroženy, objeví se na scéně nevyzpytatelný tulák Eddie (Eddie Redmayne).
Můj názor:
Na film jsem se podívala hlavně kvůli Chloë. Později jsem zjistila, že tam hraje i Blake.
Film jsem viděla v sobotu a dosud nedokážu posoudit jestli se mi líbil.
Byl svím způsobem dobrý. Určitě mě konec překvapil. Nad koncem jsem uvažovala celou noc, protože mi nedal spát.
Teď k filmu:

Příběh začíná v den kdy Luli oslaví své třinácté narozeniny. Oslaví je v místním baru se vojí matkou a otcem.
K narozeninám dostane zvláštní dárek a tím je pistole.
Druhý den, když její matka odjede s nějakým chlapem a když její otec taky odjede, rozhodne se že teče z domu.
Když se Luli snaží stopnout auto, zastaví ji takový zvláštní kluk jménem Eddie. S Eddiem jede jenom chvíli protože ho urazí a on jí vyhodí z auta.
Když si nachvíli usne v trávě, málem ji počůrá jedna holka jménem Glenda. Luli se ji snaží přemluvit aby ji svezla a když Glenda nakonec svolí odjedou spolu. Po nějaké době uvidí opuštěnou benzínku (nevím jestli to je benzínka nebo opuštěný obchod), Glenda toho využije a přemluví Luli na menší loupež. Bohužel se jim ta loupež zvrtne a pordavač při ní umře na infarkt. Toho samozdřejmě Glenda využije.
V městě si Luli všimne Eddieho a řekne to Glendě. Holky odjedou do jiného města kde na něj zase narazí.
A když Luli řekne Glendě, že ji Eddie sleduje. Všechno se změní, když jí Glenda řekne že sleduje ji.

Napsala jsem to asi trošku komplikovaně a za to se omlouvám. Tenhle film je takový těžší na vysvětlení.
On není romantický. Je to takové..drama.

Viděli jste film? Co na něj říkáte?
Outfit 6 :)

8. července 2014 v 7:45 | Clary-Clair |  Outfits

Šaty- Tyhle šaty jsou úžasné. Kéž bych takové měla.
Boty- Jsou úžasné. Moc se mi líbí.
Lak, rtěnka, náramek- Vybrala jsem je hlavně kvůli tomu, že se hodí k šatům.
Kabelka- Pěkná, moc se mi líbí kožené kabelky.

Doufám, že se vám líbí :)

Antibohyně

7. července 2014 v 0:01 | Clary-Clair |  Books
Ahoj! Dneska přidávám recenzi na knížku Antibohyně. Jsem strašně ráda, že jsem se posunula v mojí challengi. Pokud by ste se chtěli podívat jak daleko jsem, tak je pod menu.

Antibohyně

Autor: Kendare Blake
Počet stran: 312 stran
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Doba čtení:2 týdny

Oficiální anotace:
Staří bohové neumírají…
Aspoň si to Athéna myslela. Jenže pak jí pod kůží začala vyrůstat pírka, která jí zahltila plíce jako nějaká podivná rakovina, a Hermése sužovala spalující horečka. Tím skončil jejich poklidný věčný život ve zdraví.
Athéna a Hermés putují světem a zoufale hledají příčinu svého pomalého, bídného umírání. Cestou získávají spojence a odhalují pradávné i nové protivníky. Pátrání je zavede ke Cassandře, obyčejné dívce, která se kdysi coby vědma těšila přízni a ochraně jednoho z bohů.
Dnes už se Cassandra do života bohů nijak neplete, vlastně ani netuší, že existují. Přesto by mohla hrát klíčovou úlohu ve válce, k níž se schyluje.
Královna bohů Héra se spojila s dalšími antickými obyvateli Olympu, kteří ve snaze prodloužit vlastní život vyvražďují své rivaly. Touha přežít z nich udělala antibohy, ubohé karikatury jejich někdejší slávy. Athéna bude potřebovat nějaké trumfy, protože život nesmrtelníků jen tak nevyhasne.
Každý z nich umírá po svém. Někteří se zadusí peřím. Z některých se stanou příšery. Ale všichni zuří až do posledního dechu.
Nadešel čas války bohyň.

Můj názor:
Musím říct, že tahle knížka byla úžasná! :)
Strašně se mi líbila a jakmile jsem se dostala do prostředka četla se skoro sama.
Teď k příběhu:

Kniha vypráví dva příběhy. Jeden je příběh o Cassandře a druhý o Athéně a Hermésovi.
Hermés a Athéna spolu putují pouští a snaží se zjistit proč bohové umírají. Athéna umíra tím, že se jí pod kůží vytvoří soví pírka a pomalu se dusí. Bohužel, se při jejich cestě pouští nic takového nedozví, ale dozví se jednu důležitou věc. Dozví se, že klíčem k tomu všemu je Cassandra. Cassandra kdysi žila v Tróji a s Athénou zas tak zadobře nebyla.
Cassandra vždycky měla jasnovědecké schopnosti ale na svůj život v Tróji si nepamatuje.
Cassandra je šťastná, má kluka který ji miluje. Má kamarády a rodinu. Jenže později začne mít vidinu, ve které vidí holku utíkat lesem. Později ji její kluk Aidan řekne, že to je jeho sestra. Aidan ji odhalí že je Apollon, bůch slunce. Tím se všechno změní.
Když Athéna a Hermés putují zažijí toho mnoho. Řeknu vám jen že rozpoutají něco jako válku proti Héře, Poseidonovi a Afroditě. A k vůli tomu začnou hledat Cassandru o to víc.

Ten konec mě prostě dostal. Nikdy by me nenapadlo že to takhle skončí.

Takhle jsem asi vypadala, když jsem knížku dočetla:


Knížku doporučuju. Byla úžasná <3

On my wishlist 3

5. července 2014 v 8:00 | Clary-Clair |  Books
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být knihy starší i novější, či knihy vycházející v budoucnu. Já jsem si pro tuto sobotu vybrala:
Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru
Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček - krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř? Sedm magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové - jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo... proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je 13 důvodů...

Každý máme svou temnou stránku

4. července 2014 v 8:01 | Clary-Clair |  Other
Je to pravda. Každý máme svoji temnou stránku.
Ale je jen na nás, jestli ji někomu ukážeme.
Já mám svou temnou stránku celkem ráda. Nevím proč ale líbí se mi, že když chci umím být taková.
Na povrchu jsem milé děvče (dalo by se říct). Jsem taky přátelská, ale když chci umím být pěkná mrcha.

Umět být mrchou je malá výhoda. Když vás někdo naštve, ale myslím tím doopravdy naštvě. Umíte mu to pěkně vrátit.
Myslím, že bychom se svích temných stránek neměli snažit nijak zbavit. Přece jen je naše temná stránka naší součástí a vždycky bude. Protože bez naší temné stránky to nejsme my.
Samozdřejmě někdy jsou naše temné stránky tak strašlivé, že je musíme nějak umírnit. Vzpomínáte si na Star Wars? Víte jak to tam dopadlo s Anakinem Skywalkerem..

Možná se mi líbí být sem tam mrcha. Ale rozhodně bych nechtěla být mrchou pořád. Takže mám strach že mi z mích dvou stránek zůstane jen ta špatná. Snad se to nestane.Hvězda

3. července 2014 v 8:01 | Clary-Clair |  Books
Ahoj. Dneska jsem si nachystala recenzi na knihu Hvězda :)

Hvězda

Autor: Alex Flinn
Počet stran: 228 stran
Žánr: Young adult
Doba čtení:2 dny


Oficiální anotace:
Někdy se blog stane tím jediným místem, kde se můžete bez obav svěřit se vším, co vás trápí. Tak to aspoň dělám já. Podle ostatních jsem prý skvělá, talentovaná, prostě okouzlující, ale já si tak rozhodně nepřipadám, spíš naopak. Jsem průměrná roztleskávačka, která má za sebou totálně nepovedený vztah s klukem, co lítal z problému do problému. Navíc ty moje věčné diety končící pokaždé stejně - jojo efektem. A pak se to stalo - dostala jsem se na vysněnou uměleckou střední v Miami! Všechno se může změnit k lepšímu, ale jak mám přesvědčit svou matku, že zpívání je to jediné, co mě v životě opravdu baví?
Můj názor:
Knížka je volné pokračování Dýchání pod vodou.
Já jsem Dýchání pod vodou zatím nečetla, ale přes prázdniny se na něj chystám.

Knížka je z pohledu Caitlin která se snaží dostat na její vysněnou uměleckou školu.
Caitlin má totiž velký talent a tím je: Zpěv. Caitlin nedávno hodně zhubla a hodně si hlídá svoji váhu. Píše si internetoví deník ve kterém píše hodně věcé o svém životě.
Když se ale Caitlin na školu dostane není jisté jestli na ni půjde. Její máma ji to totiž ze začátku nechce dovolit.
Když ji to nakonec dovolí Caitlin je nadšená. Ve škole pozná nové kamarády a zamiluje se. Caitlin měla nedávno velký problém chodila s klukem který ji bil a pořád k tomu klukovi něco cítí.
Caitlin ale neřeší jen svoje problémy. Musí řešit i menší problém její mámy která se začala stýkat s ženatým mužem a myslí si že si ji chce vzít. Nebudu vám lhát-NECHCE :D

Tahle knížka byla dobrá ale ne zas tak úžasná jak jsem čekala. I přesto ji doporučuju.

Je to druhý díl, takže si před touhle knížkou radši přečtěte Dýchání pod vodou. Já jsem sice hvězdu četla dřív ale myslím že by bylo lepší první přečíst Dýchání pod vodou.

Knižní trailer: