Červen 2014

Knihy které bych chtěla přečíst za prázdniny

30. června 2014 v 11:00 | Clary-Clair |  Books
Těsně před prázdninama jsem měla velké dilema, které se týkalo knih které bych chtěla číst o prázdninách. Uvažovala jsem nad tím dlouho, protože mám doma celkem hodně nepřečtených knih a knih z knihovny. Jsem strašně ráda že jsem tenhle článek dopsala protože ho mám rozepsaný víc jak týden a konečně mám konečné číslo :D

1. Antibohyně-312 stran

Staří bohové neumírají…
Aspoň si to Athéna myslela. Jenže pak jí pod kůží začala vyrůstat pírka, která jí zahltila plíce jako nějaká podivná rakovina, a Hermése sužovala spalující horečka. Tím skončil jejich poklidný věčný život ve zdraví.
Athéna a Hermés putují světem a zoufale hledají příčinu svého pomalého, bídného umírání. Cestou získávají spojence a odhalují pradávné i nové protivníky. Pátrání je zavede ke Cassandře, obyčejné dívce, která se kdysi coby vědma těšila přízni a ochraně jednoho z bohů.
Dnes už se Cassandra do života bohů nijak neplete, vlastně ani netuší, že existují. Přesto by mohla hrát klíčovou úlohu ve válce, k níž se schyluje.
Královna bohů Héra se spojila s dalšími antickými obyvateli Olympu, kteří ve snaze prodloužit vlastní život vyvražďují své rivaly. Touha přežít z nich udělala antibohy, ubohé karikatury jejich někdejší slávy. Athéna bude potřebovat nějaké trumfy, protože život nesmrtelníků jen tak nevyhasne.
Každý z nich umírá po svém. Někteří se zadusí peřím. Z některých se stanou příšery. Ale všichni zuří až do posledního dechu.
- U TÉHLE KNÍŽKY JSEM V PŮLCE A DOUFÁM ŽE UŽ JI DO ÚTERÝ PŘEČTU

2. Jen jeden den-349 stran

Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže - aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.
- TUHLE KNÍŽKU JSEM ZKOUŠELA ČÍST PŘED TÝDNEM A JSEM NA STRANĚ 58. SNAD TO STIHNU DO STŘEDY

3. Říše temnot: Krvavý polibek-235 stran

Mladé upírce Jez se zdá, že s ní už delší dobu není něco v pořádku. Rozhodne se změnit svůj život a stane se lovkyní upírů. Jednoho dne dostane těžký úkol: najít Mocnou sílu, která má pomoci zachránit svět před blížící se apokalypsou. Splní své poslání i za cenu spojenectví s bývalými nepřáteli? Odolá touze po krvi a starým citům, které jsou stále její součástí?
- JSEM ZVĚDAVÁ JAKÝ BUDE TENHLE DÍL. NEJVÍC SE MI ASI LÍBIL PRVNÍ.

4. Chvíle před koncem-213 stran

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?
Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední…
- NA TUHLE KNÍŽKU SE STRAŠNĚ TEŠÍM! SNAD SE K NÍ BRZO DOPRACUJU

5. Dýchání pod vodou-213 stran


Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém - věta "jaký otec, takový syn" v sobě může skrývat i cosi děsivého.
- STRAŠNĚ SE NA NI TĚŠÍM HLAVNĚ PROTO ŽE JSEM ČETLA HVĚZDU, KTERÁ BYLA VOLNÉ POKRAČOVÁNÍ Z POHLEDU CAITLIN

6. Říše temnot: Černý úsvit-248 stran

Při pátrání po okolnostech bratrovy smrti se Maggie stane kořistí obchodníků s otroky z Království temnot. Pokusí se o útěk a před pronásledovateli ji zachrání záhadný mladík. Vypraví se na hrad Černý úsvit, aby vyhledala mezi otroky léčitelku. Není však jediná, kdo na hrad míří. Dokáže Maggie osvobodit otroky a zabránit mocnému upírovi Hunteru Redfernovi, aby zničil svět lidí?
- MÁM TADY DALŠÍ ŘÍŠI TEMNOT A DOUFÁM ŽE JI BUDU MÍT RYCHLE PŘEČTENOU

7. Ještě než umřu-241 stran

Sedmnáctiletá Tessa má stejné pocity, touhy a plány jako její vrstevníci. Na jejich uskutečnění má ovšem podstatně méně času. Trpí leukémií v pokročilém stadiu a v takovém rozsahu, že není možná žádná další léčba. Tessa se smiřuje s neodvratným osudem svérázným způsobem: sepíše si seznam věcí, které by ještě chtěla stihnout, dokázat, zažít, a pokud jí zdravotní stav dovolí, pustí se bezhlavě do jejich plnění.
Hluboká a pochopitelná lidská touha chovat se někdy jinak, než je běžné, porušit zákony, prožít skutečné dobrodružství, bláznivě se zamilovat, uniknout ze všednosti a konvencí se v kulisách umírání a omezeného času mění v napínavý a překotný boj o holé přežití, o samou podstatu lidské existence. Intenzivní příběh
odkrývající pozadí zamotaných rodinných vztahů, skrytých bolestí, příběh o rodičovské, sourozenecké a partnerské lásce, příběh o smíření a pomíjivosti všedních problémů promlouvá svou neúprosností, nesentimentalitou a jednoduchostí ke všem generacím čtenářů.
- ASI JSEM UDĚLALA CHYBU A PRVNÍ VIDĚLA FILM, KTERÝ BYL MIMOCHODEM ÚPLNĚ BOŽSKEJ! I PŘES TO SI CHCU KNIHU PŘEČÍST A DOUFÁM ŽE SE MI BUDE LÍBIT

8. Počkám na tebe-363 stran

Na něco se vyplatí si počkat…
Devatenáctiletá Avery Morganstenová nastupuje na malou univerzitu v Západní Virginii, tisíce kilometrů od domova. Domnívá se, že vzdálenost jí pomůže uniknout před tím, co se jí stalo na halloweenském večírku před pěti lety, kdy se její život navždy změnil. Nyní jen musí chodit včas na vyučování, nosit na levém zápěstí náramek, nepřitahovat k sobě zbytečnou pozornost a možná si najít pár přátel, protože to by byla příjemná změna. Rozhodně ale nepotřebovala a neměla v úmyslu přitáhnout pozornost jediného kluka, jenž by mohl otřást nejistou budoucností, kterou si pro sebe naplánovala.
Něco se vyplatí prožít…
Cameron Hamilton je metr devadesát vysoký sexy bůh s oslnivě modrýma očima, jemuž ženy padají k nohám. Má pozoruhodnou schopnost vyvolávat v Avery touhy, o nichž se domnívala, že jsou jí už navždy zapovězeny. Uvědomuje si, že se od něj musí držet dál, ale okouzlující a vtipný Cam s tím zatraceným dolíčkem na tváři se objevuje všude, kam se pohne. Zaplést se s ním je nebezpečné, ale když jiskřivé napětí, které je zachvátí pokaždé, jakmile se ocitnou spolu, už nelze dál přehlížet, probudí Cam v Avery něco, o čem neměla tušení, že v ní dřímá.
O něčem by se nikdy nemělo mlčet…
Když však Avery obdrží několik výhružných zpráv a telefonátů, nemá na vybranou a musí se postavit čelem minulosti, kterou toužila pohřbít. Někdo jí totiž odmítá dovolit, aby zapomněla na tu noc, kdy se všechno změnilo. Až zničující pravda vyjde najevo, vydrápe se z ní Avery tentokrát bez jizev? A bude tu Cameron pro ni, aby jí pomohl, nebo ho stáhne s sebou do propasti
- ANI NEVÍM JESTLI SE NA KNÍŽKU TĚŠÍM, ALE ROZHODNĚ JSEM ZVĚDAVÁ

9. Upíří polibky: Rakve lásky-160 stran

Může láska k upírovi přestát nástrahy světa?
Ravenin dávný sen se konečně splnil! Našla si přítele, který je nejen citlivým gotikem jako ona, ale ještě navíc i princem temnot - upírem, o němž vždycky snila. Jenže jejich štěstí nevydrželo dlouho. Alexander ze svého sídla na Benson Hill zmizel. Zoufalá Raven je však odhodlána ho nalézt, a tak využije nadcházejících jarních prázdnin a vydává se po jeho stopách do sousedního městečka. Při svém pátrání se seznámí s přitažlivým Jaggerem, ze kterého se záhy vyklube upír a navíc Alexandrův zapřísáhlý nepřítel. Raven se vrací se do Dullsville a přestože se jí nakonec podaří svého milého najít, její dobrodružství rozhodně nekončí. Právě naopak.
Autorka románu Ellen Schreiber mistrně spojila romantiku s humorem a vytvořila tak příběh, který si získá srdce každé dospívající dívky snící o svém upírovi. Podle její předlohy také vznikla úspěšná trilogie Upíří polibky: Pokrevní příbuzní, kterou si zamilovali mnozí příznivci mangy i upírů.
- TAHLE KNIHA JE DRUHÝ DÍL A JÁ DOUFÁM ŽE SE MI BUDE LÍBIT. ČETLA JSEM PRVNÍ A PŘIŠEL MI SPÍŠ PRO MLADŠÍ ČTENÁŘKY TAK SNAD TENHLE BUDE LEPŠÍ

10. Upíří polibky: Město upírů-156 stran

Může být touha po pomstě silnější než láska?
Konečně se sympatická, upíry posedlá gotička Raven dočkala svého temného prince. Jejím vyvoleným je anděl noci, okouzlující upír Alexander Sterling. Jenže je tu někdo, kdo jejich lásce nepřeje. Darebák, který touží po Raven a Alexandrovi se chce pomstít. Upír s jedním okem zeleným a druhým modrým, Jagger.
Jagger přijel do Dullsville, aby bránil čest svojí rodiny a své sestry Luny. S ní totiž Alexander kdysi odmítl spojit svůj život navěky. Protože si myslí, že Raven už je upírkou a on sám ji nemůže mít, vymyslí Jagger spolu s Lunou ďábelský plán. Podaří se jim ho uskutečnit? Stvoří monstrum nebezpečné všem živým i nemrtvým? Alexander a Raven musí bojovat nejen za svou lásku, ale v jejich rukou je také osud celého města.
- TO SAMÉ CO PŘEDTÍM. DOUFÁM ŽE MĚ KNIHA PŘEKVAPÍ :)

11. Tajemství Elly a Michaela-255 stran

Chtěla se stát někým jiným. A on chtěl, aby zůstala stejná jako dřív…
Ella dříve nosila srdce na dlani, bylo jí všude plno a zvysoka kašlala na všechna pravidla. Pak ale nastoupila na vysokou a udělala za dřívějším životem tlustou čáru. Stala se z ní nová Ella, která dělá, co se od ní čeká, je smířlivá a pečlivě skrývá všechny své problémy. Jenomže se blíží prázdniny a Ella nemá kam jet. Leda domů. A tam hrozí, že všechno, co v sobě tak pečlivě pohřbila, znovu vyplave na povrch. Zvláště když vedle bydlí Michael.
Je chytrý, sexy a sebevědomý. Dokáže se Elle dostat pod kůži jako nikdo jiný. Ví o ní všechno, zná její nejtemnější tajemství. Odjakživa ji miloval a teď je odhodlaný probudit v ní znovu takovou Ellu, jaká byla dřív. A je ochoten pro to udělat cokoli...
- NEMŮŽU SE DOČKAT AŽ TO ZAČNU ČÍST :)

12. Prozření Mary Dyerové

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.
- ÚŽASNÁ OBÁLKA A MYSLÍM ŽE TO BUDE I ÚŽASNÁ KNIHA :)

13. Duhová ulice-525 stran

I na tom nejpůvabnějším místě se může člověk cítit zoufale sám. Ale i ve chvílích největšího zoufalství mu zůstává naděje, že se vše v dobré obrátí. Důkaz přináší dva romány Lisy Kleypas, které jsou pro české čtenářky zahrnuty do jednoho svazku.
V prvním příběhu se seznamujeme s Markem Nolanem, jehož spokojený život starého mládence rázně přeruší tragická smrt sestry. Zůstal jediný, kdo se může postarat o její šestiletou dcerku - což je to poslední, o co kdy stál. Navíc holčička vůbec nemluví! V lehkém zoufalství se potýká s čerstvě nabytou odpovědností, když pak jednoho dne vstoupí do nově
otevřeného hračkářství. A tam pracuje Maggie, pro niž je tento obchod únikem ze smutku po manželově předčasném skonu…
Druhý příběh nám představí Lucy, která se po trpkém dětství domnívá, že o lásku se člověk musí tvrdě zasloužit. Snad už začínala doufat, že i ona může být šťastná, ale pak přijde ledová sprcha: muž, kterého milovala, ji opustí kvůli její sestře. Lucy se proti lásce obrní. Nechce už znovu zažít takovou bolest. Jenomže jak má odolat kouzlu Sama Nolana, který jí znenadání vstoupil do života? To se raději odstěhuje z města! A pak přijde textová zpráva, která všechno změní…
- JSEM ZVĚDAVÁ JAKÁ KNIHA BUDE :)

14. Všechna pravda, co je ve mě-241 stran

Judith vyrostla v Roswellské osadě, která se řídí přísnými zákony a zvyklostmi. Před čtyřmi lety ona a její nejlepší přítelkyně zmizely. Před dvěma lety se vrátila jen Judith, sama, nenáviděná a přehlížená těmi, kteří byli kdysi jejími přáteli a rodinou.
Judith o svém zmizení nemůže promluvit. Žije jako duch ve vlastním domě a mlčky svěřuje své myšlenky a touhy Lucasovi, kterého miluje celý život. On o tom však nemá ani tušení.
Když Roswellskou osadu napadnou nepřátelé, dlouho pohřbená tajemství začínají vycházet na světlo. Judith stojí před volbou, zda má žít dál v mlčení, nebo znovu pozvednout svůj hlas, i když to může znamenat, že svět i životy kolem ní se navždy změní.
- MOC SE NA KNIHU TĚŠÍM! :)

15. Volání kukačky-476 stran

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna - od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.
- J.K ROWLINGOVOU MÁM RÁDA A TAK DOUFÁM ŽE SE MI BUDE VOLÁNÍ KUKAČKY LÍBIT :D


A co vy a vaše knižní plány na léto? :DForever alone..

29. června 2014 v 11:00 | Clary-Clair |  Other
Poslední dobou si kladu jednu a tu samou otázku. Budu navždy sama nebo se to konečně změní?
Poslední půl rok mám strašně blbé obdobý.
- Ve škole jsem se cítila sama
- Doma jsme se cítila sama a pořád ještě cítím.
Můj život se za poslední půlrok celkem změnil a já nedokážu posoudit jestli k lepšímu nebo k horšímu.
Ošklivě jsem se pohádala s holkou, se kterou sem byla dobrá kamarádka. Doposud nechápu jak jsem se s ní někdy mohla bavit.
Moje nejlepší kamarádka odchází na jinou školu a mě se po ni bude strašně stýskat. Sice ji sem tam uvidím, ale už to nebude to jak jsem ji vídala na chodbách a ty naše úterky spolu.
Ve třídě mám sice kamarády jenže všichni jsou rozpárováni a já jsem stejně pořád sama, ikdyž jsem s něma.
Začínám ztrácet lidi které mám ráda a už mě to ztrácení nebaví..
Přestala jsem chápat kluky. Nevím jestli je to dobře nebo ne. Odmalička vyrůstám se dvěma klukama a vždycky jsem je chápala: třeba to proč se rozešli se svojí holkou a tak. Ale poslední dobou už je nechápu tak jak dřív.
Tyhle ty prázdniny budou jiné.Budu pracovat na tom abych byla šťastná. Chci být zase šťastná.
Otázkou je: Budu jí zase tak jak předtím?
Po prázdninách přijde změna.
Už nebudu chtít být nadále neviditelná


On my wishlist 2

28. června 2014 v 8:00 | Clary-Clair |  Books
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být knihy starší i novější, či knihy vycházející v budoucnu. Já jsem si pro tuto sobotu vybrala:
Poslední léto, které by mělo trvat navěky…
Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému.
Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus - rodina, kamarádi i láska.
Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amya Rogera: Na Cestě, vám zase zlomí srdce!
Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne.
Operace Hrej hráčem může začít.
Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou "královnu univerzity", aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena.
Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu…

The Spectacular now

26. června 2014 v 11:31 | Clary-Clair |  Movies
Tenhle ten film prostě miluju <33
Oficiální anotace:
Sutter Keely žije teď a tady a naprosto mu to vyhovuje. Tenhle okouzlující a sebevědomý týpek, který je na střední mazákem, si nenechá ujít jedinou party. Miluje svou práci v obchodě s oblečením a budoucnost ho nezajímá. Nikdy nemá daleko ke sklence alkoholu. Poté, co dostane kopačky, ho na trávníku své zahrady probudí z kocoviny Aimee Finickyová. Ta představuje jeho pravý opak - čte sci-fi a nemá kluka. Zatímco Aimee sní o své budoucnosti, Sutter žije jen přítomností. I přesto svede osud tyhle dva dohromady.


Můj názor:
Tenhle film strašně miluju. Hned jsem si ho oblíbila hned z několika důvodů.
1. Hraje tam Shailene Woodley (moje nejoblíbenější herečka)
2. Hraje tam Miles Teller (můj oblíbený herec)
Tyhle ty dva herce můžete znát z Divergence kde Shailene hrála Tris a Miles Petera.
Film vypráví příběh Suttera který měl všechno jako třeba holku,kámoše a pak se s ním jeho holka rozejde a on se tak opije, že se ráno probudí před cizím barákem bez svého auta.
Na trávníku před svím domem ho objeví Aimee která roznáší noviny. Začnou se spolu bavit a Sutter ji pomůže s roznášením novin a pozve ji na oběd. Na Aimee jde trošku vidět že se do Suttera zamilovala ale Sutter je pořád zamilovaný do Molly jeho bejvalky. Později se ale spolu začnou čím dál tim víc bavit a začnou se do sebe zamilovávat.
Mezi Sutterem a Aimee je rozdíl. Aimee je taková ta tipická normální neoblíbená holka a Sutter je její přesná opak.
Nebudu vám lhát zažijou toho spolu hodně a když se to blíží ke konci je to čím dál tím napínavější.

Film je natočen podle knížky která se jmenuje úplně stejně. U nás kniha nevyšla. Pod českým názvem můžete film najít jako: Kouzlo přítomného okamžiku
Snad vás film zaujal :) Rozhodně doporučuju :DCo znamená být šťastný?

25. června 2014 v 17:47 | Clary-Clair |  Other
Poslední dobou přemýšlím nad tím co znamená být šťastný..
Každý člověk chce a potřebuje být šťastný ale ne každému to vyjde. Někumu ke štěstí stačí jenom trochu a jinému zas trochu víc.
Mě stačí jenom zmrzlina, můj oblíbený seríál a jsem HAPPY! :D Někomu jinému třeba jen jednička z testu.
Nejhorší ze všeho je že šťastné dny netrvají věčně. Každý šťastný den jednou zkončí a to je to nejhorší :((
Upřímě, nesnáším když mi dobrý den zkazí nějaká pitomá věta nebo nějaká událost.
Já jsem ten tip člověka který si dělá starosti kvůli všemi. Nejde s tím přestat a potom se jen divím jak je mi z toho všeho stresu blbě.
POVĚRA NEBO PRAVDA?
Strašně mě zajímají pověry. Chci zjistit jestli je to pravda nebo jen hloupý výmysl..
-Štěstí prý přináší........kominík- Nevím proč ale když někdy potkám kominíka cítím se šťastná a celý den mi nic náladu nezkazí ale pořád nevím jestli tomu věřit
-Neštěstí prý přináší......číslo 13. Tomuhle moc nevěřím. Znám spoustu lidí kteří se čísla 13 bojí. Největší obavy bývají z pátku 13. Pátku 13 se skoro každý bojí ale proč? Jenom k vůli pověrám o něm. Hodně lidí své neštěstí na pátek 13 schazují ale podle mě jen měli blbý den. Sice se po tom co se mi stalo posledně se taky trochu bojím a kvůli tomu se na sebe zlobím...
Když se tolik bojíme hororů proč se na ně díváme?
Upřímě, já bych se těch hororů ani nebála, ale bojím se až nastane večer a já budu brutálně posraná z toho že si pro mě ten dotyčný z hororu příjde. Například včera začalo v noci poblikávat světlo a já byla až do rána posraná.
A co vy, co vám stačí ke štěstí?

Best songs in June!

23. června 2014 v 18:48 | Clary-Clair |  Music
Už se nám blíží konec června a tak jsem tady s míma oblíbenýma písničkama! :D

1. Birdy-Tee shirt

- Prostě nejlepší! Moje srdcovka. :)


2. A great big world and Christina Aguilera-Say something


- Tahle písnička se mi strašně moc líbí. Je smutná a má nádherný videoklip :)

3. Katy Perry-Part of me

- Sice trošku starší písnička ale mě se moc líbí :)

4. Lana Del Rey-Young and beautiful

- Tahle písnička je prostě úžasná. Tenhle klpi se mi líbí mnohem víc než ten oficiální.

5. Rock Mafia ft. Miley Cyrus-The big big bang


- Miluju ji! :D


6. BB BRUNES-Cul and Chemise

- Tahle písnička se mi strašně chybí. Moc se mi líbí a je strašně chytlavá :)

Snad se vám písničky líbily :DOn my wishlist

21. června 2014 v 9:49 | Clary-Clair |  Books
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být knihy starší i novější, či knihy vycházející v budoucnu. Já jsem si pro tuto sobotu vybrala:


Dva roky než Beatrice Prior si vybrala, tak šestnáctiletý syn vůdce frakce Odevzdanosti udělal totéž. Tobiasovo přeřazení mezi Neohrožený mu dává šanci začít znovu. Zde se nebude říkat podle jména co pro něj rodiče vybrali. Zde se nenechá zastrašit zase jako skrčený dítě .
Nově pokřtěný "Čtyřka", si řekl při zahájení, že se mu bude dařit v Neohroženosti. Zahájení je jen začátek, i když Čtyřka musí získat svoje místo v hierarchii Neohroženosti. Jeho rozhodnutí bude mít dopad na budoucí zasvěcence, stejně jako odhalit tajemství, které by mohlo ohrozit jeho vlastní budoucnost a budoucnost celé frakce systému .
O dva roky později, Čtyřka se chystá jednat, ale situace je stále nejasná. První nový skokan do sítě může změnit všechno. S ní, způsob napravení jejich světu může být jasné. S ní by mohl být znovu Tobias.


V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?

Knižní nakupování

19. června 2014 v 16:11 | Clary-Clair |  Books
Ahoj. Omlouvám se za to že nepřidávám poslední dobou moc články ale jakmile začnou prázdniny tak vám to vynahradím :)

Během tohoto týdne mi přibylo celkem dost knížek. Lépe řečeno 4 knihy za 3 dny. Vím že někomu z vás se to může zdát málo ale já jsem na sebe hrdá :)

KNIHA ČÍSLO 1: I HEART NEW YORK

- Tahleta knížka mě stála 59 kč a jsem ráda že jsem si ji pořídila. Knihu už jsem četla před půl rokem v češtině a moc se mi líbila :)

KNIHA ČÍSLO 2: KRÁTKÝ DRUHÝ ŽIVOT BREE TANNEROVÉ

- Asi před dvěma lety jsem ještě strašně moc žrala stmívání. Teď už ne ale mám ráda knížky o stmívání. Od Stephenie Meyer jsem už měla všechny knížky až na tuhle a jelikož stála jen 29 kč okamžitě jsem si ji koupila.

KNIHA ČÍSLO 3: KRÁSNÍ MRTVÍ ARIZONA
- Sice jsem nečetla první díl a tohle je druhý ale já jsem si ji prostě musela koupit. Stála jen 29 kč! Moc ráda bych ji přečetla přes prázdniny.

KNÍHA ČÍSLO 4: BANKA TĚL: MLADŠÍ

- Tuhle knížku už si chci delší dobu přečíst. V knihovně ji sice mají ale není k dostání a tak jsem si ji v úterý koupila. Stála mě 39 kč a myslím že je to úžasná cena.


Četli jste nějakou z nich? která vás nejvíc zaujala? :)

Co by, kdyby-TAG

15. června 2014 v 11:04 | Clary-Clair |  Other
Tenhle tag už mám rozepsaný od prosince a konečně jsem ho dopsala tak, tady je! :D

Co by, kdybys byla na jeden den mužem?
- Já jsem nikdy netoužila být klukem, ale ráda bych třeba zkusila čůrat ze stoje nebo takové ty tipické klučičí věci.

Co by, kdybys měla jen jedno přání?
- Mím přáním by asi bylo abych byla celý život zdravá.

Co by, kdybys potkala sebe ve 40ti letech?
- Nevím, asi bych se začala ptát na hodně otázek ohledně mého života.

Co by, kdyby sis mohla vybrat, ve které době budeš žít?
- Já bych chtěla žít asi v téhle době. V minulosti bych rozhodně žít nechtěla a v budoucnosti asi taky ne.

Co by, kdyby sis mohla vybrat, jak budeš vypadat?
- Asi bych chtěla vypadat jako Shailene Woodley :) ona je prostě tak nádherná.

Co by, kdyby sis mohla na týden vyměnit život s celebritou?
- Asi určitě bych chtěla zkusit žít život té dané celebrity. Chtěla bych zkusit hrát ve filmu :D

Co by, kdybys měla být zvířetem?
- Asi bych chtěla být nějakou kočičkou, která se jen válí.
Co by, kdybys mohla jet kamkoliv, kam by se ti zachtělo?
- Určitě bych chtěla do Ameriky a procestovat ji celou v autě.

Co by, kdybys uměla číst myšlenky?
- Asi bych toho pěkně využívala :D abych mohla třeba podvádět u písemek atd..

Co by, kdyby sis mohla vybrat jakékoliv povolání?
- Asi bych chtěla být učitelkou v MŠ protože strašně miluju malé děti :D

Co by, kdybys měla jeden rok prázdnin?
- Určitě bych hodně cestovala. Cestovala bych po celém světě :)

Co by, kdyby sis mohla na dovolenou vzítí jen tři věci?
- Knížku, knížku, mobil :DD

Co by, kdyby ses mohla zbavit jedné své vlastnosti?
- Asi by to byla jedna moje nemilá vlastnost. Asi bych se chtěla zbavit mého pesimismu:D

Co by, kdyby sis mohla koupit cokoliv na světě?
- Nemůžu se rozhodnot asi samé knížky nebo dům v L.A


A co vy?
Nekonečná láska

12. června 2014 v 14:54 | Clary-Clair |  Books
Ahoj. Dneska jsem dočetla knížku na kterou jsem se strašně těšila a tady je recenze :)

Nekonečná láska

Autor:Scott Spencer
Počet stran:456
Žánr:Román
Doba čtení:2 dny


Oficiální anotace:
Nekonečná láska vyšla poprvé před třemi desítkami let a ze svého autora udělala "současného amerického mistra milostného příběhu". Román, kterého se prodaly více než dva miliony výtisků a byl přeložen do více než dvaceti jazyků, líčí strhující příběh vášně a posedlosti dvou mladých lidí. Ačkoli podle něj už vznikly dva filmy, kniha, která je mnohem působivější, v českém jazyce vychází poprvé.

Můj názor:

Na tuhletu knížku jsem se opravdu těšila. Očekávala jsem od ní mnoho a to je možná ta chyba.
Tahle knnžka má nádhernou obálku která byla možná i tím důvodem proč jsem si knížku chtěla přečíst.
Zítra si mám v plánu pustit film, ale podle toho co jsem slyšela je fim jiný.

Kniha vypráví příběh Davida který jednoho dne zapálil dům své životní lásky Jade (Jade bylo 16).
Udělal to hlavně kvůli tomu že si myslel, že když zapálí oheň a pak všechny zachrání příjmou ho zase zpět mezi ně.
Jenže se to nepodaří a oheň je větší než si myslel, ke všemu je každý v rodině zdrogovaný a ohně si zpočátku nikdo nevšímá.
Nakonec při tom jak se je snaží zachránít ho budou muset zachránit oni.
David se v nemocnici přizná že to byl on a soud ho pošle do ústavu.
V ústavu je 2 roky a když se vrátí zpět jeho život je vzhůru nohama. Rodiče se rozvádí a rodina Jade se odstěhovala.
David dostal zakáz přibližování ke všem členům rodiny který samozdřejmě porušuje hledáním Jade. Nakonec david najde Jadinu matku která žije v New Yorku a začne si s ní dopisovat.
Později se za Matkou Jade (Ann) vydá aby zjistil něco o Jade.

V New Yorku se samozdřejmě všechno zkonplikuje a zbytek vám neřeknu :)
Knížku si přečtěte. Já jsem z ní sice trochu zklamaná protože jsem od ní očekávala trochu víc.
Co na knížku říkáte? Viděl někdo film?

Nové knihy za měsíc červen 2014

8. června 2014 v 19:00 | Clary-Clair |  Books
Ahoj. Jak to každý měsíc dělám nastal čas na knižní novinky :)
PŘEDEŠLÉ KNIŽNÍ NOVINKY:

1. Do poklidné modři


Jejich láska a jejich vedení byly otestovány. Teď je na Perrym a Arii, aby daly své strany opět dohromady v zoufalém pokusu přinést světu rovnováhu.
Závod za Poklidnou modří uvízl ve slepé uličce. Aria a Perry jsou odhodlaní najít poslední bezpečné útočiště před Éterem dřív než Sable s Hessem, a stejně tak jsou rozhodnutí zůstat spolu.
Mezitím se Roarovi krátí čas k záchraně Cindera, který byl unesen kvůli svým výjimečným schopnostem. Když se vrátí zpět do tábora, je na Perryho tak rozzuřený, že se mu nemůže ani podívat do očí. Perry začíná mít pocit, že už dávno prohráli.
Bez dalších možností se Perry s Arií rozhodnou sestavit tým pro nemožnou záchrannou misi, protože Cinder není jen klíčem k Poklidné modři a nadějí pro přežití, ale také jejich přítelem. A v umírajícím světě ze všeho nejvíc záleží na lidských poutech
Datum vydání: 30.6 2014

2. Labyrint: Útěk

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...
Datum vydání: 6.6 2014

3. Snová horečka

Zeď, jež odedávna oddělovala svět Dananů a lidí, se zhroutila a Bojovníci tmy se dostali ze svého mrazivého vězení. MacKayla Laneová uvízla ve smrtelné pasti. Dostala se do spárů Pána a vládce, jenž ji připravil o paměť, takže neví, kdo je: jediná žijící vidoucí schopná najít starodávnou knihu tajemných kouzel Sinsar Dubh, klíč k nadvládě nad oběma světy.
Osamocena bojuje o svou vlastní duši, a přestože se jí daří tuhle bitvu vyhrát, je to jen první krok na dlouhé cestě. Bojuje s Danany a zabředá do vnitřních sporů záhadné sekty vidoucích. Netuší, komu může věřit a kdo se ji pouze snaží využít. Ztrácí se v nepřehledném světě Dananů, kde nic není takové, jak se zdá.
Jak se v něm vyznat, když se nevyzná ani sama v sobě?
Datum vydání: ?

4. Zrzko ukaž se!

Zrzce Grace jde všechno jako po másle. Zkouší svou vysněnou roli v muzikálu
na Broadwayi a telefon jí zaplavují "žhavé" textovky a fotky od jejího miláčka
Jacka Hamiltona, kluka, na kterého si brousí zuby snad každá ženská od západu po východ. Bože, vždyť Jack je filmová hvězda a na vrchol dokáže
neomylně dovést nejen Grace, ale i svou kariéru…
Co na tom, že Grace žije v New Yorku a Jack v Kalifornii? Jenže idyla netrvá dlouho. Vztah na dálku je pěkná dřina, stejně jako nutnost udržet ho před neodbytnými novináři pod pokličkou. Společných víkendů, byť sebevášnivějších, je žalostně málo a Jackovy fanynky? Tak ty jsou jako utržené ze řetězu - nedají mu chvilku pokoj. Kromě toho si na Grace už dlouho dělá zálusk její dávná láska Michael, jenž jí kdysi zlomil srdce a teď ji chce získat zpátky. A když se začne proslýchat, že Jackovy city k nádherné, nohaté bývalce dosud nevyhasly, Grace zapochybuje. Dokáže jejich vzájemné pouto vyvážit nevýhody vztahu na dálku, nebo dá Grace přednost klidu a jistotě, kterou jí nabízí Michael?
Už vyšla: 18.6 2014

5. Na stejné vlně


Taky jste kdysi v mládí potkala někoho, do koho jste se bláznivě zamilovala, ale pak se vaše cesty rozešly a už jste se nikdy neviděli? A kolikrát vás napadlo, jak by se život vyvíjel, kdybyste měli víc času se poznat? Jenže láska nečeká věčně a člověk nesmí promeškat šanci zjistit, jestli je to ten pravý. Tuhle otázku si klade nejen Grace, která se právě rozešla se snoubencem, ale i její nejlepší kamarádka svobodná matka Rhian. Spolu s nimi se pokoušejí najít tu pravou lásku i posluchači netradiční rozhlasové seznamky "Na stejné vlně". A díky ní se dají věci do pohybu. Grace se nestačí divit, co všechno spustí jedno náhodné setkání, ale už nehodlá dělat kompromisy. Co jí může nabídnout kluk, který ji kdysi zklamal?
Datum vydání: 19.6 2014

6. Očarovaná

Victoria je pravá cat-woman - vládne kočičími schopnostmi i ženskými přednostmi - a ráda si hraje. Nemá-li nad sebou dohled čaroděje, zlobí. A páchá ve společnosti samou neplechu. Proto Velká rada pověří jednoho ze svých čarodějů Maxe, povoláním Lovce, aby Victorii napravil… Jenže se do sebe při tom "napravování" zamilují a trestu, který Maxovi za jeho neprofesionalitu hrozí, se společně postaví. I za cenu života. Velká rada je rozezlena a rozhodne se pár rozeštvat tou nejsilnější zbraní - žárlivostí. Pověsí Maxovi na krk krásnou Jezebel…
Datum vydání: 30.6 2014

7. Bílá jako sníh, rudá jako krev

Leo je šestnáctiletý kluk jako každý jiný: rád se poflakuje s kamarády, hraje fotbal, prohání se na mopedu a žije v dokonalé symbióze se svým iPodem. Dlouhé školní hodiny by nejraději vymazal a učitele vidí jako živočišný druh, v jehož brzké vyhynutí nepřestává doufat. Takže když přijde nový supl na dějepis a filozofii, Leo ho přivítá pořádnou dávkou cynismu a nasliněných kuliček.
Ale zdá se, že tenhle mladý profesor je mezi ostatními vyučujícími nečekanou raritou. Když přednáší, dokáže všechny strhnout, často zabrouzdá mimo osnovy a každým slovem nenápadně pobízí své žáky, aby žili naplno a šli za svými sny. A Leo jeden velký sen má - jmenuje se Beatrice, nejhezčí holka ve škole. Beatrice je ztělesněním vášně, její rudé vlasy září na miliony světelných let a jediný její pohled Leovi otevírá brány ráje…
Ale než Beatrice vůbec zjistí, že ji někdo miluje tak, jak ani Dante Alighieri nemohl milovat, onemocní leukémií. Leo si poprvé v životě klade otázky, na které nenajde odpověď na internetu, ale musí se s nimi vypořádat sám, a vydává se bojovat za svůj sen. Pochopí nakonec, že sny neumírají, a najde sílu věřit v něco většího, než je on sám?
Datum vydání: 11.6 2014

8. Přivolávání-Nejtemnější síly

Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá…
Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív.
Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála.
Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je "speciální zařízení" pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat.
Datum vydání: 9.6 2014

9. Cena nevinnosti

Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený - tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná - jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto…
Datum vydání: 1.6 2014

10. Na hraně zapomnění

Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený - tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná - jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto…
Datum vydání: 6.6 2014

11. Slza

Nikdy nesmíš plakat...
Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky...
Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie... ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé. První díl nové série od autorky Andělů
Datum vydání: 10.6 2014

12. Hra lží 4- Hra na schovávanou

Když jsem ještě žila, naše rodina mi připadala dokonalá. Adoptivní rodiče mě zbožňovali a mladší sestra Laurel se mě snažila ve všem napodobit. Ale když teď moje znovunalezená sestra-dvojče Emma zaujala mé místo a pátrá po mém vrahovi, obě zjišťujeme, jak je tahle rodina ve skutečnosti problematická.
Laurel dolézá za mým bývalým klukem a na Emmu vrhá nenávistné pohledy. A ukazuje se, že rodiče něco obrovského tají - mohlo by to být důvodem mé smrti?
Jak daleko hodlají zajít, aby udrželi tajemství pod pokličkou? Mně už nikdo neublíží, ale Emma to ještě může pěkně schytat. A jestli si nedá pozor, půjde pod kytičky i ona…
Datum vydání: 4.6 2014

13. Škola noci 11-Odhalená

Bývalá velekněžka Neferet utrpěla první velkou porážku. Díky své nadpřirozené moci přežila, ale než se Zoey Redbirdové a jejímu kruhu přátel dokáže znovu postavit, musí nabrat nové síly. Zdálo by se, že pro Zoey nastala tolik potřebná chvilka oddechu - Neferet však není jediné zlo, kterému čelí. Zoey se stále častěji zmocňuje pocit, že život se jí definitivně vymkl z rukou, a co víc, ani na své nejbližší už se nemůže spolehnout tolik jako dřív. Jak dlouho potrvá, než pohár její trpělivosti přeteče? A co když jejím největším nepřítelem je ona sama?
Datum vydání: 30.6 2014Snad se vám knížky líbily. Která vás nejvíc zaujala?
The fault in our stars-Hvězdy nám nepřály

7. června 2014 v 4:00 | Clary-Clair |  Movies
Ahoj. Jak už jsem vám psala hodně jsem se těšila do kina na hvězdy nám nepřály. Včera byl ten den kd jsem na nich byla a jsem naprosto NADŠENÁ!!

Filmová anotace:
Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá "Malou věčností - nekonečnem mezi sečtenými dny."Můj názor:

Mě se film strašně líbil. Dokonce bych mohla s klidem říct že byl podle knížky. Sice tam pár věcí chybělo ale drželi se toho hlavního.
Film byl úžasný a byl hrozně vtipný. Skoro polovina filmu byly takové narážky které se moc povedly.
Nelíbilo se mi ale že Augustovi přidali jeden rok. V knížce je mu 17 a ve filmu je mu 18.
Herecké výkony byly naproso úžasné! Shailene je moje nejoblíbenější herečka a musím říct že jí ta role sedla i Anselovi.

(Skoro) celý film jsem probrečela protože když víte jak to skončí prostě brečet musíte.
Nejvíce jsem le brečela když se poprvé potkali, prvního OKEY :D
Když jí řekl že možná okey by mohlo být jejich vždycky. A samozdřejmě když jí řekl že se mu rakovina vrátila.
Strašně se mi líbila scéna s Peterem Van Houtenem jelikož ho ten herec hrál moc dobře a bylo to celkem i vtipné. Hazel byla na něho sprostá a to bylo asi to nejlepší.
Musím taky říct že se mi líbila ta sex scene. Nesmějte se mi :DD
Byla opravdu srandovní. Je tam dokonce záběr na Augustovu nohu. Můj taťka stejně jako August nemá nohu a jejich nohy si jsou hodně podobné i když ta od Augusta mi s porovnáním s tou taťkovou přišla strašně umělá.

A abych nezapoměla: Konec mě narosto dostal byl strašně smutný a já prostě musela brečet, brečet a brečet. Brečela u konce dokonce víc než u knížky, ale to hlavně proto že jsem to viděla a ne jen četla. Když to vidíte před sebou je to stokrát horší.
Opravdu doporučuju si na film zajít, je to úžasný film <33

PS: Nikdy jsem u filmu tolik nebrečela (a to brečím hodně)

Outfit 5 :D

5. června 2014 v 18:13 | Clary-Clair |  Outfits

Tričko- Tohle tričko se mi strašně líbí. Sice moc nemusím žlutou ale takovéhle žluté si rozhodně musím pořídit :D
Kalhoty- Mě se strašně líbí úplé kalhoty ale teď uvažuju o tom, že jsem měla dát trošku tmavší modrou.
Boty- Úplně boží! Strašně se mi líbí :)
Kabelka- Takovouhle kabelku bych si chtěla pořídit. Vybrala jsem ji hlavně kvůli tom tričku :D
Rtěnka- Tahle ta barva se mi líbí. Já mám doma trošku světlejší ale takovouhle si chci pořídit.
Doplňky- Ty náúšnice jsou prostě <3333! Musím si nějaké takové sehnat! A ten řetízek se mi líbí a jde dokonce vyrobit i z Fino hmoty.

Líbí se vám Outfit? Jaká věc se vám z něj líbí nejvíc?


Hon-Recenze

3. června 2014 v 21:07 | Clary-Clair |  Books
Ahoj. Nedávno jsem přečetla knížku hon a tady je na ni recenze :)

HON

Autor: Andrew Fukuda
Počet stran: 304
Žánr: Scifi-Fantasy román
Doba čtení:1 den

Oficiální anotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Moje hodnocení:


Je spoustu různých hodnocení této knihy. Některým se kniha líbí a jiným ne.
Mě se kniha opravdu líbila. Měla jsem ji přečtenou za jeden den a to jsem to stihla ještě během vyučování.
Strašně se mi líbila a opravdu jsem hltala jednu stránku za druhou.

Knížka je o Genovi který žije ve světě plném upírů a je člověk. Jako člověk má ale problém. Musí se chovat přesně jako oni. Upíři se nesmějou a nepotí se.
Gen je v tomhle světě úplně sám ale ty pravidla si zapamatoval a hlavně jedno: Neupozorňovat na sebe.
Gen se snaží chovat jako ostatní jenže všechno se změní když se vyhlásí hon. Hon je taková soutěž mezi upíry. výdycky ji vyhlásí hlavní vůdce a stává se to málo kdy. V soutěži se jedná jen o jedno. Sníst co nejvíce glupanů.
Glupani jsou podle upírů lidi a upíři si říkají lidé.
Gena vylosujou do Honu společně s pár dalšíma a holkou, do které je Gen zamilovaný.
Jenže všichni které vylosovali mají být spolu v takové budově po dobu než hon začne. Samozdřejmě s tím má Gen problém protože se musí sprchovat aby nesmrděl.
Skoro celá knížka se odehrává řed honem a hon je až na posledních cca 50 stránkách.
Bude ještě pokračování na které se nemůžu dočkat! :DČetli jste knížku? Co si o ní myslíte?