Nové knihy za měsíc květen 2014

9. května 2014 v 9:15 | Clary-Clair |  Books
Ahoj. Dneska jsem se rozhodla udělat článek o knížkách které vycházejí v Květnu 2014

1. Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má
Datum vydání: 12.5 2014

2. Město ztracených duší

http://admin.blog.cz/clanky/clanek/upravitDémonka Lilith byla zničena a Jace byl z jejího zajetí vysvobozen. Ale když jej lovci stínů přijdou zachránit, naleznou pouze krev a rozbité sklo. Nejen že chlapec, kterého Clary miluje zmizel - ale zmizel i ten, kterého nenávidí, Sebastian, syn jejího otce Valentina: syn který je odhodlán uspět tam, kde jeho otec selhal a přivést lovce stínů na kolena.
Žádná magie Spolku nedokáže ani jednoho z chlapců vypátrat, ale Jace se nedokáže držet zpátky - ne když jde o Clary. Když se znovu setkají, Clary zjistí děsivou pravdu, kterou způsobilo Lilithino kouzlo - Jace už není ten kluk, kterého milovala. On a Sebastian jsou teď k sobě připoutáni a stalo se to, čeho se Jace nejvíce obával: stal se z něj opravdový služebník Valentinova zla. Spolek je odhodlán Sebastiana zničit, ale neexistuje způsob jak ublížit jednomu z nich, aniž by to zničilo toho druhého. Budou lovci stínů váhat s tím zabít jednoho ze svých řad?
Datum vydání: Už vyšla

3. Hvězdy nám nepřály-Filmová obálka

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.
Datum vydání: 23.5 2014

4. Potrhaná křídla

New Orleans padesátých let - zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města "velké pohody" s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda?
Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti
Datum vydání: 12.5 2014

5. Rok jedna

OSAMĚLÝ. UNAVENÝ. HLADOVÝ. POMSTYCHTIVÝ.
Oliver Queen je lehkovážný playboy, který si neváží nikoho a ničeho - dokonce ani sám sebe. Zvykl si procházet životem jako jedním velkým flámem, ale když je zrazen a opuštěn na tropickém ostrově, přece jen nalezne něco, na čem mu záleží: spravedlivou odplatu!
Ozbrojen jen vlastnoručně vyrobeným lukem a šípy se pokouší přežít v neznámém, nemilosrdném prostředí - a současně bojovat s vražedným drogovým kartelem, který ho na ostrov dostal.
GREEN ARROW: ROK JEDNA je uceleným vyprávěním odhalujícím počátky oblíbeného Smaragdového střelce, které vám přináší tým oceněný za sérii The Losers - scenárista Andy Diggle (Batman, Adam Strange) a výtvarník Jock (Swamp Thing, Hellblazer). Toto souborné vydání obsahuje i náčrtky postav, ukázku komiksového scénáře a úvodní slovo scenáristy Briana K. Vaughana (seriál Ztraceni, Y: Poslední z mužů).
Datum vydání: Už vyšla

6. Zlé pondělí


Dojde k únosu pětiletého Matthewa Faradaye. Jeho tvář figuruje na titulních stranách novin. Rodiče i vyšetřovatelé jsou zoufalí. Dokáže někdo jejich chlapečka nalézt, než bude pozdě? Na jedinou stopu naráží psychoterapeutka Frieda Kleinová. Jeden z pacientů jí popisuje své sny o tom, jak unáší chlapce, který jako by z oka vypadl Matthewovi. Frieda, která je zprvu přesvědčená, že policie její obavy rovnou smete ze stolu, je postupně proti své vůli zatažena do samého centra případu. Jiný únos dítěte, k němuž došlo před dvaceti lety, nabídne nové vodítko, které dokáže odkrýt pouze Frieda, odbornice na uvažování psychicky narušených jedinců. Ve snaze nalézt v tomto děsivém případě smysl, musí se Frieda v honbě za rafinovaným a nemilosrdným vrahem potýkat s vlastními nejtemnějšími úzkostmi…
Datum vydání: 13.5 2014

7. Upíři z Morganville 4-Slavnost bláznů

V univerzitním městě Morganville se upíři a lidé naučili žít v relativním příměří. Přesto studenti jako Claire Danversová vědí, že po setmění jde studium stranou a prioritou je přežít. Vratká politika sousedských vztahů je však rozvrácena po příjezdu pana Bishopa.
Datum vydání: 15.5 2014

8. Omámení

Po Objetí přichází Omámení, druhý díl světově úspěšné ságy o Violet Edenové! Violet bylo sotva sedmnáct let, když se o sobě dozvěděla nečekané věci. Nejen že je jiná, ale je zatraceně jiná než ostatní! Je napůl člověk, napůl anděl a osud jí na bedra naložil těžká rozhodnutí - stát se bojovníkem Grigori a tím se vzdát lásky k Lincolnovi, nebo zůstat člověkem a přihlížet, jak se vlády nad světem ujmou padlí andělé? A aby toho nebylo málo, ani uhrančivý Fénix není tím, kým se zdál být!
Nyní na Violet čekají obtížné zkoušky, které prověří její charakter. Je třeba najít posvátná Písma, než se jich zmocní emigranti, a bojovat o ně.
Obstojí před svými přáteli, najde konečně svou spřízněnou duši?
Jaké úmysly má Spence, který přiletěl z New Yorku spolu s ostatními bojovníky Grigori?
Zdá se, že lidé kolem Violet podlehli podivnému omámení… Někdo v jejich skupině je zrádce. A když se v její blízkosti objeví znovu Fénix, hrozí smyslové omámení i Violet…
Datum vydání: 16.5 2014

Snad se vám tyhle knižní novinky líbily.
Jaká knížka vás zaujala? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Little Black Girl Little Black Girl | E-mail | Web | 9. května 2014 v 10:51 | Reagovat

Na tú knihu hviezdy nám nepriali sa teším najviac zo všetkých, aj keď tuším že na Slovensku už vyšla.

2 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 9. května 2014 v 12:26 | Reagovat

Cress si chci přečíst, ale ještě jsem nečetla Scarlet. Ale ta obálka je úúžasná! :D Město ztracených duší mám také v plánu, ale teď jsem v TMI u druhého, takže :D Potrhaná křídla s mi zalíbila a Omámení číst nebudu, protože Obejtí (1.díl) se mi moc nelíbilo.

3 D. D. | Web | 9. května 2014 v 12:43 | Reagovat

Knížky nečtu, ale o hvězdy nám nepřály už jsem četla na m noho blogách a zaujala mě a i bych si j ipřečetla:-D

4 Nancy Nancy | Web | 9. května 2014 v 15:46 | Reagovat

Mě zaujala Cress a další díly, co jsou k tomu, mám v plánu číst.

5 Luss^^ Luss^^ | Web | 9. května 2014 v 16:12 | Reagovat

On bude film Hvězdy nám nepřály? :O To jsem vůbec netušila. Ta první knížka mě hodně zaujala,nevím proč ale ta obálka mi připominá ledové kralovství! :D

6 Dark Sayu Dark Sayu | Web | 9. května 2014 v 19:24 | Reagovat

Některé knížky vypadají zajímavě:) Sakra, kdybych měla čas, hned bych si nějakou pořídila a začetla se :D číst mě baví, ale už čtu asi půl roku jednu knížku a jsem zvědavá jestli ji někdy dočtu, holt nemám na čtení v poslední době čas :D

7 Bella Bella | 10. května 2014 v 16:30 | Reagovat

Už se těším, až si koupím Hvězdy nám nepřáli. Jinak bych chtěla jít i do kina :))

8 Vaness . Vaness . | Web | 10. května 2014 v 16:37 | Reagovat

Ani jednu neznám , ale dobře vypadá ta "Zlé pondělí" ))

9 Ev-Crazy Ev-Crazy | Web | 10. května 2014 v 20:05 | Reagovat

Většinu z nich neznám, ale zní zajímavě.
PS: Jen tě chci informovat, že jsem tě nominovala na liebster award tag. :-)

10 DorkaJ. DorkaJ. | E-mail | Web | 25. května 2014 v 20:09 | Reagovat

Obálka Cress je nádherná, ja sa práve púšťam do Cinder :)
Aj Nástroje som si už pozháňala, bože len si na tie knihy nájsť čas!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama