Únor 2014

Hvězdy nám nepřály

28. února 2014 v 19:42 | Clary-Clair

HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY

Autor: John Green
Počet stran: 240
Žánr: Romány
Doba čtení: 3 dny


Anotace: Jemu je sedmnáct, jí šestnáct. Potkají se a zamilují se do sebe. Ona má rakovinu v posledním stadiu, on ze souboje s rakovinoz vyšel s amputovanou vodou. Ti dva se výborně doplňují, a navíc je spojuje osobitý pohled na život i na chorobu, která je postihla... Jejich společná cesta trvá jen pár měsíců a jako každý velký milostný příběh končí smrtí. Je o lásce. O tom, že hrdinové nemusejí být zblízka takoví, že jsme si je představovali, že svět není továrna na splněná přání a že opravdová skutečnost nemusí vždycky zachraňovat lidstvo. O tom, že i za pžr měsíců se dá prožít malá věčnost..

Můj názor: Knížku jsem si rozhodla přečíst hlavně kvůli tomu že mi o ní všichni vyprávělili. Nakonec mi ji koupila babička a jsem za to strašně vděčná :)
Strašně se mi líbila a nikdy by mě nenapadlo že zkončí takhle....

Do Guse jsem se hned zamillovala. Je prostě k sežrání atd..

Hazel se mi líbí. Je to taková ta hrdinka v knize co si na nic nehraje. V knížce je dobře popsaná a podle fotek z filmu (který u nás bude 5.6 2014) ji herečka dost vzhledově vystihla.

To jak malou chvíli jsou spolu a jak si ji užili je nádherné.
Do kina si určitě vezmu kapesníky protože jinak to fakt nedám...

OBRÁZKY A UKÁZKY Z KNIHY:
Ukázka z knížky


Já když jsem to četla

Love her

Prostě úžasní

Ansel (August) a Shailene (Hazel) na twiiteru

Filmové novinky v kinech 2014

27. února 2014 v 19:10 | Clary-Clair |  Movies
Ahoj, tohle bude můj první článek tak doufám že se vám bude líbit :)

Tento rok bude v kinech spoustu filmů na které se strašně těším, sice nevím jestli na t našetřím ale stejně vám sem přidám inspiraci.

DIVERGENT:

Něco o filmu: Ve futuristickém Chicagu jsou lidé rozdělení do 5 frakcí - Mírumilovnosti, Upřímnosti, Odevzdanosti, Sečtělosti a Neohroženosti. Beatrice si stejně jako všichni 16letí musí vybrat svou frakci. Půjde pryč ze své rodné frakce a smíří se s tím, že svou rodinu už nikdy neuvidí? A je vůbec společnost, jež se jeví tak skvěle zařízená, tak úžasná?

Proč na to chci jít?
Na tenhle film chci jít hlavně proto že se mi strašně líbila knížka :)
Hraje tam Shailene Woodley která hraje Hazel Grace ve filmu The fault in our stars.
DO KIN JDE: 4.3.2014Official trailer:


MELAFICENT:

Něco o filmu:Sněhurka a lovec byl trošku drsnější pohled na klasickou pohádku a něčeho podobného bychom se měli dočkat i v Maleficent. Jen místo Sněhurky dorazí Šípková Růženka. Hlavní hrdinou však nebude chrápající princezna, ale čarodějnice, která na ni uvrhne kletbu. Uvidíme, jestli z toho vyleze jen temnější pohádka, nebo drsné fantasy, každopádně Angelina Jolie by měla být pro roli téhle mrchy ideální a zbytek obsazení taky nevypadá marně. Otázka je, co s tím vším provede Robert Stromberg, jenž má sice Oscary za triky u Avatara a Alenky v říši divů, ale jako režisér debutuje.

Proč na to chci jít?
Strašně se mi líbíl trailer a já mám ráda takové ty pohádky na drsnější způsob :)
DO KIN JDE: 29.5.2014


Official trailer:


THE OTHER WOMAN:

Něco o filmu:
Hlavní hrdinkou je dívka, která zjistí, že její přítel před ní zatajil malý detail. Je ženatý. To ji pochopitelně hodně vytočí, ale když zjistí, že jeho žena netušila o tom, že má milenku, rozhodnou se dámy spojit síly a pořádně se pomstít. Herecké obsazení je fajn, Leslie Mann i Nikolaj Coster-Waldau by měli bez problémů pobavit, překvapivé je ale jméno režiséra Nick Cassavetes má na kontě ultimátní romanci Zápisník jedné lásky nebo drama John Q a u komedie bychom ho zrovna nečekali.

Proč na to chci jít?
Mám ráda Cameron Diaz a její komedie. Hraje tam i Nicki Minaj. Nicki jakože moc nemusim ale jsem na její herecký výkon zvědavá :)
DO KIN JDE: 8.5.2014
Official trailer:


THE FAULT IN OUR STARS:

Něco o filmu:
Film podle knižní předlohy Johna Greena se točí okolo příběhu šestnáctileté Hazel Grace Lancaster, které před třemi lety diagnostikovali rakovinu štítné žlázy. Hazel se na schůzce podpůrné skupiny seznámí s Augustem Watersem, vyléčeným pacientem leukémie, který tam chodí jako podpora svého kamaráda. Když se jejich vztah začne prohlubovat z pouhého přátelství, snaží se Hazel uchovat si odstup, protože se bojí, že zemře a Guse to hodně poznamená, ale Gus se jí snaží splnit její největší přání, a to je letět do Amsterodamu a setkat se s jejím oblíbeným spisovatelem Peterem van Houtenem.

Proč na to chci jít?
Četla jsem knížku a strašně se mi líbila, nemůžu se dočkat :)
A hraje tam Shailene Woodley (to je ta která hraje v Divergenci)
DO KIN JDE: 5.6.2014
Official trailer:


BLENDED

Něco o filmu:
Adam Sandler už není takový komediální sichr jako před pár lety a navíc jeho poslední filmy stály za psí pšouk. Uvidíme, co jeho novinka, protože na první pohled to vypadá, že by mohlo jít o návrat do časů, kdy byly jeho filmy velmi fajn. Sejde se tu totiž opět s Drew Barrymore a naposledy z jejich spolupráce vzešlo solidní 50x a stále poprvé. Tentokrát si zahrají dvojici lidí, kteří si spolu vyjdou na rande na slepo, moc jim to nedopadne, a tak chtějí zapomenout jeden na druhého. Bohužel se to nepovede, protože shodou okolností skončí se svými dětmi ve stejném prázdninovém resortu. A tady zjišťují, že když se do sebe nezakoukali poprvé, napodruhé by to vyjít mohlo.

Proč na to chci jít?
Miluju filmy s Adamem Sandlerem. S Dtew hráli i ve filmu 50x a stále poprvé :)
V tomhle filmu hraje dokonce i Bella Thorne (Hraje dceru A. Sandlera)
JDE DO KIN: 10.7.2014
Official trailer:

HUNGER GAMES: MOCKINGJAY PART 2

Něco o filmu:
Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo povstání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo. Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká.

Proč na to chci jít?
Strašně miluju Hunger games a četla jsem i knížku do které jsem se hned zamilovala :)

Official trailer:

trailer ještě není

Tak snad se vám můj první článek na tomto blogu líbil :) Clair